آمار تکان‌دهنده واردات خودروهای خارجی در سال ۹۷

خودروهای خارجی مرد هزار چهره بازار خودرو

واردات خودروهای خارجی مدت‌هاست با محدودیت روبرو شده و پس از ممنوعیتی که سال گذشته به دلایل مختلف برای آن ایجاد شد امسال و در ۳۱ خرداد ماه نیز به دلیل نوسانات بازار ارز دچار محدودیت شد و به همین دلیل بازار این خودروها بهم ریخته و عملا منجر به افزایش شدید قیمت در آن شدند که باعث شد رکود به این بازار وارد شده و علیرغم حفظ قیمت‌های بالا معامله‌ای در آن رخ ندهد.

به گزارش چرخان، موضوع واردات خودروهای خارجی به یکی از معضلات در صنعت خودرو کشور تبدیل شده است که به نظر می‌رسد فعلا همتی برای رفع این ممنوعیت وجود نداشته و تلاش‌های اتحادیه خودروهای وارداتی نیز ثمری نداشته چرا که عملا وضعیت ارزی کشور اجازه آن را نمی‌دهد.

تعرفه واردات خودروهای خارجی واردات خودروآمار تجارت خارجی کشور اما نشان دهنده واردات ۶۰۰۰ خودروی زیر ۲۰۰۰ سی‌سی به کشور است که طبیعتا در سه ماهه اول سال انجام شده است ولی این آمار مربوط به ۵ ماهه ابتدایی سال ۹۷ است.

نکته جالب در این آمار ارزش واردات انجام شده از گمرک کشور است که رقم آن ۱۶۲ میلیون دلار اعلام شده است. همچنین حجم موتور همه خودروهای وارد شده زیر ۲۰۰۰ سی‌سی بوده و هیچ آمار جزئی پیرامون خودروهای هیبریدی واردشده و دیگر اطلاعات پیرامون خودروها وجود ندارد.

قابل ذکر است که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش شدید ۷۰ درصدی را نشان می‌دهد که عملا باعث شده تا بسیاری از شرکت‌های واردکننده خودروهای این چنینی به تعطیلی کشیده شده و صدها نیروی این شرکت‌ها تعدیل شدند.

 

 

بیشتر بخوانید:

  • تکلیف پیش فروش خودروهای خارجی و مشتریان چه می‌شود؟
  • ارزان‌ترین خودروهای خارجی با کیفیت و بی کیفیت در دنیا + تصاویر
  • اخراج ۵۰درصدی کارکنان شرکت‌های واردکننده خودروهای خارجی در راه است!

نوشته آمار تکان‌دهنده واردات خودروهای خارجی در سال ۹۷ اولین بار در چرخان پدیدار شد.