احتمال ورود چین به بازار ایالات متحده تا سال ۲۰۲۰!

کشور چین که چند سالی است باقدرت در حال پیگیری اهداف خود در حوزه صنعت خودروسازی است، حالا یکی از بزرگ‌ترین اهداف خود را ورود به بازار ایالات‌متحده دانسته و حالا انتظار می‌رود که یک استارتاپ چینی بتواند این مأموریت را به پایان برساند.

در این نوشتار کوتاه بحث را جلوتر برده و فرض می‌کنیم که شما خودروساز چینی Byton را می‌شناسید. اگر هم تابه‌حال اسمی از آن به گوشتان نخورده است به این خاطر بوده که این شرکت، تاکنون هیچ خودرویی را به تولید نرسانده است.

بایتون استارتاپی است که در پی تولید خودروهای برقی تا سال ۲۰۱۹ و رقابت با شرکت‌های جهانی در بازارهای جهانی به‌علاوه بازار ایالات‌متحده است. با بازگشت به اولین ماه سال ۲۰۱۸ یعنی ژانویه که نمایشگاه وسایل الکترونیکی سال ۲۰۱۸ برگزارشده بود، این شرکت یک کراس اوور برقی که حرف‌های زیادی برای گفتن داشت را رونمایی کرد.

حالا بایتون اعلام کرده است که این شرکت مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار را در مدل‌های سری B خود سرمایه‌گذاری کرده است. تعدادی از سرمایه‌گذاران ازجمله FAW، هولدینگ Tus و شرکت باتری‌ساز CALT نیز برای جهانی‌شدن این استارتاپ در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده و دایره سرمایه‌گذاری این شرکت بلندپرواز چینی را تشکیل داده‌اند. استارتاپی که اعلام کرده است قرار است خط تولید خود را درنانجینگ چین راه‌اندازی کند.

بایتون همچنین اعلام کرده است که قصد دارد نسخه اولیه‌ای از این خودرو را در نیمه اول سال ۲۰۱۹ ساخته و مدل‌های تولیدی برای مشتریان نیز تا اواخر ۲۰۱۹ به تولید خواهند رسید. بااین‌وجود ما می‌توانیم اولین خودروی چینی را در سال ۲۰۲۰ باقیمت پایه ۴۵,۰۰۰ دلار در خیابان‌های آمریکا ببینیم.

مدل سدان این شرکت بعد از مدل شاسی‌بلند یعنی در سال ۲۰۲۱ و مینی ون نیز در ۲۰۲۲ بعد از سدان به مرحله تولید خواهد رسید.

این خودروی شاسی‌بلند همچنین می‌تواند ۲۷۲ اسب بخار قدرت تولید کرده و با یک‌بار شارژ کامل مسافت ۴۰۲ کیلومتر را بپیماید. نسخه دو موتوره این خودرو نیز می‌تواند قدرت قابل‌قبول ۴۷۶ اسب بخار را تولید کرده و خود را یک خودروی قابل‌رقابت با دیگر مدل‌های قدرتمند بازار قرار دهد.

درنهایت نیز می‌توان گفت که شرکتی با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری، چیزی فراتر از یک رؤیای ذهنی و بلندپروازی‌های یک شخص خاص باشد و این استارتاپ راه همواری را برای موفقیت در این صنعت، پیش روی خود دارد.

 

نوشته احتمال ورود چین به بازار ایالات متحده تا سال ۲۰۲۰! اولین بار در چرخان پدیدار شد.