افزایش قیمت ۲۵ درصدی خودرو قطعی شد

بازار خودرو قیمت خودرو قیمت خودرو در بازار آزاد

افزایش قیمت خودرو در حالیکه این روزها توسط بعضی از مسئولین تکذیب می‌شود و حتی خبر افزایش قیمت ۹ میلیون تومانی دیروز توسط وزارت صنعت رد شد امااین موضوع جدی‌تر از آن است که به نظر می‌رسد. طبق شنیده‌ها افزایش قیمت ۲۰ تا ۲۵ درصدی بسته به نوع خودرو قطعی شده و در پیش فروش‌های انجام شده از امروز نیز اعمال می‌شود!

به گزارش چرخان، داریوش اسماعیلی نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس یکی از نمایندگانی است که مدعی است عصر روز گذشته در جلسه‌ای که بین مجلس و خودروسازان برقرار شده است توافق بر روی افزایش قیمت ۲۰ تا ۲۵ درصد انجام شده و از امروز بر تمامی پیش فروش‌های این شرکت اعمال خواهد شد.

افزایش قیمت خودرواین ادعا در حالی است که وزارت صنعت بارها اعلام کرده است که افزایش قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان تنها همانی است که شورای رقابت در خرداد ماه اعلام کرده و این افزایش قیمت صرفا از طریق شورای رقابت قابل اعمال خواهد بود ولی نمایندگان مصرانه بر ادعای خود پافشاری می‌کنند و گویا مجوز رسمی از سوی آنها به خودروسازان اعطا شده است!

البته گفتنی است که دلیل عدم افزایش قیمت توسط شورای رقابت و تعلل این شورا نرخ تورمی است که باید از سوی بانک مرکزی به ابلاغ شود تا مبنای تصمیم گیری قرار گرفته و نرخ افزایش قیمت این شرکت‌ها اعلام گردد. داریوش اسماعیلی نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس در مصاحبه‌ای با رسانه‌های اقتصادی گفت که این خبر موثق و قطعی است و به زودی از طریق تحویل خودروهای پیش فروش شده عملا به گوش رسانه‌ها و مردم خواهد رسید.

داریوش اسماعیلی همچنین پا را فراتر از این خبر گذاشته و اعلام کرده است که نه تنها قیمت‌گذاری خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان توسط مجلس انجام شده بلکه شورای رقابت به طور کلی از روند قیمت‌گذاری محصولات این شرکتها کنار گذاشته شده است و از این به بعد این شورا دخالتی در روند کار خودروسازان نخواهد داشت!

البته گفتنی است که با توجه به وضعیت موجود در کشور به نظر می‌رسد که حذف شورا تا زمان ثبات اتفاقی است که دولت نیز با آن موافق باشد ولی قطعا حضور این شورا در زمان ثبات توسط دولت به مجلس ارائه و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

سایپا خودروهای چینیقابل ذکر است که این افزایش قیمت خودرو در حالی انجام می‌شود که از امروز پیش فروش نقدی محصولات سایپا در حال انجام بوده و مشتریان به خیال قیمت‌های قبلی در حال ثبت نام بوده و چندین هزار نفر در همان دقایق اول به این سایت مراجعه کردند بدون آنکه از تصمیم‌های پشت پرده سایپا و مجلسی‌ها با خبر باشند.

نوشته افزایش قیمت ۲۵ درصدی خودرو قطعی شد اولین بار در چرخان پدیدار شد.