اینفینیتی Q60، یک اسپرت نامطمئن

Q60 بدون‌شک زیباست و تکنولوژی خوبی دارد اما برخی از بخش‌های این خودرو باعث می‌شود تا ما در انتخاب آن مردد باشیم. سواری با کوپه‌های اسپرت همیشه جذابیت داشته و خودروهای بی‌ام‌و را می‌توان سردمدار این تیپ دانست و همین باعث شده تا سایر برندها به‌سختی بدنبال مبارزه با بی‌ام‌و باشند. در صنعت خودرو بسیاری تلاش می‌کنند تا جایگاه مناسبی را کسب کنند در حالی که اینفینیتی در بهترین جا قرار دارد.

این کوپه اسپرت در نسخه استاندارد تقریبا هر آن چیزی که در سایر خودروها است را دارد و در داخل کابین نیز با یک چرم تر و تمیز انتظار حضور شما را می‌کشد. اما پرداخت ۸۸،۹۰۰ دلار برای تجهیزاتی مانند سایر خودروها، زیاد است و باید چیزهای دوست‌داشتنی و جدید بیشتری در این خودرو گنجانده می‌شد. بخش بیرونی Q60 بسیار خوب است اما نمای داخلی را می‌توان ترکیبی از نقاط مثبت و منفی دانست.

اگر بخواهیم آن را با آئودی مقایسه کنیم باید گفت که به هیچ وجه به زیبایی آئودی دست نخواهید یافت، مخصوصا زمانی که بخش‌های پلاستیکی و کلیدهای نه‌چندان خوش‌دست را می‌بینید. موتور توربو ۳.۰ لیتری V6 (کد VR30DDTT) با قدرت خروجی ۲۹۸ کیلو وات و گشتاور ۴۷۵ نیوتن متر در قلب این خودرو چندان مطمئن عمل نمی‌کند و احساس ناامیدی را در تمام مسیر خواهید داشت.

نیرو از طریق گیربکس هفت سرعته اتوماتیک به چرخ های عقب منتقل می‌شود. کیفیت تعویض‌دنده را می‌توان خوب دانست و اما حتی یک لحظه فکر نکنید که این خودرو عملکرد کاملا اسپرتی داشته باشد، چرا که سیستم‌ الکترونیکی NASA که مسئولیت چرخش، توقف و تعلیق خودرو را بر عهده دارد، احساس ناخوشایند و ناکارآمد را به همراه می‌آورد.

بعنوان ضعیف‌ترین بخش می‌توان به کیفیت سواری و هندلینگ Q60 اشاره کرد که امتیاز ۶ را از سایت caradvice دریافت کرده است. نقاط ضعف این خودرو مانند کابین کوچک با فضای کم، سیستم اطلاعات و سرگرمی غم‌انگیز و نافرمان بودن در بخش هندلینگ باعث شده تا این سایت در مجموع امتیاز ۷.۰ از ۱۰ را به Q60 بدهد.

نوشته اینفینیتی Q60، یک اسپرت نامطمئن اولین بار در چرخان پدیدار شد.