بررسی کراس‌اوور مفهومی ام‌جی ایکس‌موشن (X-Motion)

نمایشگاه خودرو پکن یکی از نمایشگاه‌های بزرگی است که برندهای معتبر خودروسازی به آن توجه ویژه دارند و  بسیاری از رویدادهای مهم خود را به این نمایشگاه موکول می‌کنند چرا که با توجه به وسعت بازار موجود در شرق آسیا و مشتریان فراوانی که در این حوزه دارند، جذابیت بازار شرق آسیا را برای آنها بیش از پیش می‌نماید. ام‌جی نیز از خودروسازهای معتبر و البته چینی است که در این نمایشگاه با دست پر آمده و با رونمایی از کراس‌اوور مفهومی ایکس‌موشن (X-Motion) سرو صدای زیادی در این نمایشگاه به پا کرد.

به گزارش چرخان، نمایشگاه خودرو پکن ۲۰۱۸ که از ۲۵ آوریل آغاز به کار کرده است، شاهد محصولات جدید و متنوع از برندهای معتبر خودروسازی و علی‌الخصوص برندهای خودروساز چینی بوده است که با استقبال مخاطبان روبرو شده است. در جدیدترین رویداد این نمایشگاه، گروه خودروسازی ام‌جی از کراس‌اوور مفهومی جدید خود رونمایی کرد که به گفته مسئولین این شرکت خودروسازی، ایکس‌موشن (X-Motion) قرار است پرچمدار جدید این شرکت خودروسازی باشد.

کراس‌اوور مفهومی ایکس‌موشن

کراس‌اوور مفهومی ایکس‌موشن (X-Motion) توسط ام‌جی رونمایی شد

از مشخصات ظاهری این خودروی جدید می‌توان به طراحی متفاوت آن و همچنین نحوه قرار گرفتن چراغ‌های این خودرو اشاره کرد. چراغ‌های باریک جلوی خودرو توجه هر بیننده‌ای را به خودش جلب می‌کند و جلوپنجره‌ای که از کروم استفاده شده و دریچه هوای جانبی و کاپوتی که البته از نظر اندازه بزرگ است، هر آنچیزی است که جلوی این خودرو را تشکیل می‌دهند.

کراس‌اوور مفهومی ایکس‌موشن

کراس‌اوور مفهومی ایکس‌موشن (X-Motion) توسط ام‌جی رونمایی شد

از دیگر مشخصات ظاهری این خودرو در قسمت عقب، باریک بودن چراغ‌های آن و همچنین انحناهای زیبایی است که چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌نماید. همچنین زاویه موجود در قسمت عقب این خودرو که در نوع خود کم نظیر بوده و نسبت به خودروهای مشابه این چنینی یک مزیت خوب به نظر می‌رسد.

کراس‌اوور مفهومی ایکس‌موشن

کراس‌اوور مفهومی ایکس‌موشن (X-Motion) توسط ام‌جی رونمایی شد

گلیگیرهای عضلانی این خودرو چیزی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن گذر کرد و به آنها اشاره نکرد. دو سر اگزوزی که در این خودرو به شکل بیضی طراحی شده‌اند و با توجه به هماهنگی بسیار خوب طراحی جلو و عقب این خودرو، زیبایی کراس‌اوور مفهومی ایکس‌موشن (X-Motion) را تکمیل کرده است.

کراس‌اوور مفهومی ایکس‌موشن

کراس‌اوور مفهومی ایکس‌موشن (X-Motion) توسط ام‌جی رونمایی شد

نکته قابل ذکر در مورد این خودرو رونمایی از ظاهر و بیرون این خودرو است که اتفاق افتاده است و اطلاعات خاصی از درون این خودرو در دست نیست. ولی طبق اطلاعاتی که از مدیران این گروه خودروسازی منتشر شده است، ایکس‌موشن (X-Motion) مجهز به قوای محرکه برقی خواهد بود و همچنین از سیستم ردیابی و اطلاعات بسیار قوی و مجهز برخوردار خواهد بود. مدیران این گروه خودروسازی از تجهیزات سرگرمی بسیار مطلوب در این خودرو خبر می‌دهند که در بین هم رده‌های خود بی نظیر خواهد بود.

کراس‌اوور مفهومی ایکس‌موشن

کراس‌اوور مفهومی ایکس‌موشن (X-Motion) توسط ام‌جی رونمایی شد

البته گفته می‌شود که پلت‌فرم این خودرو با شاسی‌بلند RX8 مشابه بوده و در صورتیکه این گزاره درست باشد می‌توان گفت با بررسی این خودرو، به اطلاعات بیشتری از کراس‌اوور ام‌جی پی برد. استفاده از پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربوشارژ که توان تولید ۲۲۱ اسب بخار را دارد و گشتاور ۳۶۰ نیوتون متری را در اختیار راننده قرار می‌دهد. گیربکس این خودرو ۶ سرعته اتوماتیک بوده و از یک سیستم تمام چرخ متحرک بسیار پیشرفته استفاده می‌کند.

یکی از مدیران این گروه خودروسازی در مورد نحوه فروش و بازار هدف این خودرو گفت: در مورد بازار این خودرو هنوز تصمیم گیری خاصی انجام نشده است ولی با توجه به طراحی زیبا و امکانات فوق‌العاده آن و سلیقه مشتریان تصمیم گیری خواهد شد که قطعا بازار اروپا یکی از مشتریان پروپاقرص این خودرو خواهند بود.

گفتنی است که ایکس‌موشن (X-Motion) یک طرح اولیه بوده و هنوز مدیران این شرکت از نحوه ارائه و زمان فروش و عرضه آن صحبتی به میان نیاورده‌اند.

نوشته بررسی کراس‌اوور مفهومی ام‌جی ایکس‌موشن (X-Motion) اولین بار در چرخان پدیدار شد.