بهار یخ زده بازار خودروهای وارداتی؛ رکورد کامل در اثر افزایش قیمت ها

با توجه به اتفاقاتی که در مدت اخیر در بازار خودرو رخ داده است، قيمت ها دائما در حال تغيير هستند. موضوعی که تاکنون ثابت شده این است که چیزی در کشور گران نشود، ارزان هم نمی ‌شود.

حال چه برسد به اینکه این قیمت ‌ها به دلایل مختلفی افزایش قیمت عجیب و غریبی داشته باشد و ارزان شدن آن تقریبا محال باشد.

طبق بررسی‌ های شکل گرفته هیچ خرید و فروشی با نرخ‌ های جدید صورت نمى ‌گیرد و بازار قیمت خودروهای وارداتی با اعلام خبر خروج آمریکا از برجام در بازار بسیار افزایش یافت و عملا این بازار را در رکودی صد در صدی قرار داده است . قیمت خودروهای وارداتیدر هفته اخیر به دنبال لغو برجام از سوی آمریکا، برخی برندهای خودروهای وارداتی در بازار بین 20 تا 100 میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کردند.
به گفته برخی نمایشگاه‌داران خودرو تهران، قیمت‌ هایی که این روزها از سوی فروشندگان اعلام شده بیشتر جنبه روانی دارد و هیچ‌ کس با نرخ های جدید حاضر به خرید نيست. نمایشگاه‌رداران خودرو عنوان می‌ کنند رکود در بازار به حدی زیاد شده است که آنها فقط به دلیل گذراندن وقت خود به بنگاه‌ آمده و این کار بیشتر جنبه سرگرمی پیدا کرده است.
اما از سویی برخی نمایشگاه ‌داران عنوان می ‌کنند که اگر همین نرخ‌ های فعلی ثابت بماند احتمالا تا 5 یا 6 ماه آینده خرید و فروش‌ ها از سر گرفته شود چون مردم نرخ های جدید را پذیرفته و چاره‌ ای جز خرید ندارند.

از سوی دیگر برخی افراد معتقدند که اساسا مصرف کنندگان واقعی کشش چنین افزایش قیمتی را ندارند و بسیاری از خودروهای آگهی شده قرار است تا مدت ها پشت شیشه فروشگاه ها خاک بخورند. در واقع به عقیده این دسته، در پی افزایش شدید قیمت ها از حجم بازار خودروها وارداتی کاسته شده است و بسیاری از مشتریانی که پیش از این برای خرید خودروهای 100 الی 200 میلیونی وارداتی پس انداز کرده بودند حالا یا سرمایه خود را در حوزه های دیگری به کار گرفته اند و یا ناچار به خرید خودروهای مونتاژی یا چینی هستند.

قیمت برخی از خودروهای وارداتی در بازار به شرح زیر اعلام شده است.قیمت خودروهای وارداتی

The post بهار یخ زده بازار خودروهای وارداتی؛ رکورد کامل در اثر افزایش قیمت ها appeared first on دیجیاتو.