تولید لوکسژن در ایران؛ وعده داغ مدیرعامل آرمان موتور كوير در شرایط سخت صنعت خودرو

لوكسژن يک برند خودروساز تايوانى است. اين برند از سال 2009 فعالیت خود را آغاز کرده است و نام این شرکت از ترکیب دو کلمه لوکس و باهوش در زبان انگلیسی است .لوکسژنشرکت لوکسژن به منظور پیشبرد اهدافش شعار آینده نگری را به منظور آینده ای بهتر برگزیده است . برند لوکسژن یکی از زیر مجموعه های بازرگانی یولون موتور است که در کشور هایی مثل روسیه و چین هم خط تولید دارد و در بازار تایوان نیز مونتاژ محصولات میتسوبیشی و نیسان را انجام می دهد.

تولید ماشین های لوکسژن در کشور چین از اواخر سال 2010 آغاز شده است و زیر نظر مجموعه دانگ فنگ انجام میشود . لوکسژن تا کنون 6 مدل ماشین در کلاس های مختلف به بازار عرضه کرده است که نخستین ماشین این برند با نام لوکسژن 7 ام پی وی عرضه شد و در کلاس ماشین های مینی ون قرار داشت. رونمایی این ماشین در آگوست سال 2009 انجام شد و تنها یک ماه بعد این ماشین به طور رسمی وارد بازار گردید.

حضور لوکسژن در ایران

شرکت آرمان موتور کویر در راستاي سياستهای اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در توليد كار و اشتغال همانطور که پیشتر نیز اعلام کرده بود در آینده ای نزدیک وارد فاز تولیدی محصولات لوکسژن تایوان خواهد شد.لوکسژنفرزين تركی پور، مدیرعامل آرمان موتور کویر اظهار کرد: در همین راستا قراداد توليد بین لوکسژن و آرمان موتور کویر امضا شده است و به زودی زيرساخت لازم جهت توليد محصولات این شرکت ایجاد خواهد شد.لوکسژنفرزین ترکی پور ادامه داد: دپارتمان بازاريابي و فروش شركت آرمان موتور نيز در اين زمينه تحقيقات بازاريابي و انتخاب نوع محصول منطبق با نیاز بازار ايران را انجام داده است و تلاش دارد بعد از موفقيت در برندينگ و معرفی برند و محصولات لوكسژن اين بار در راستايی انتخاب محصولات مناسب تولید با خواست و نياز بازار ايران گام موثري را در انجام فعاليت هاي خود بردارد. گفتنی است آرمان موتور کویر از نخستین شرکت هایی بود که توانست زود تر از بسیاری از تولیدکنندگان استاندارهای ۸۵ گانه سازمان استاندارد را رعایت کند و حالا به نظر نمی رسد منع قانونی خاصی برای عرضه تجاری محصولات این شرکت به بازار خودرو کشور وجود داشته باشد.

قیمت محصولات لوکسژن در ایران

تاکنون نرخ حدودی بهای محصولات لوکسژن در ایران بین 90 تا حدود 250 میلیون تومان (بر مبنای ارز مبادله ای و تعرفه های گمرکی واردات) اعلام شده بود، اما در صورت ایجاد شرایط مونتاژ این خودروها در خاک ایران، بعید نیست که به دلیل تفاوت نرخ تعرفه ها، امکان کاهش قیمت محصولات لوکسژن نسبت به شرایط واردات خودرو کامل وجود داشته باشد. البته در شرایط فعلی با توجه به نامشخص بودن نرخ ارز، پیش بینی دقیق قیمت ها آسان نیست و از این رو باید تا زمان عرضه این خودروها به بازار صبر پیشه کرد.

The post تولید لوکسژن در ایران؛ وعده داغ مدیرعامل آرمان موتور كوير در شرایط سخت صنعت خودرو appeared first on دیجیاتو.