خرید لاستیک ارزان اینترنتی به شرط صف و سهمیه!

لاستیک‌های خارجی لاستیک خرید لاستیک اینترنتی

خرید لاستیک ارزان اینترنتی کلمه‌ایست که شاید بسیاری از افراد در اینترنت جستجو می‌کنند و با توجه به گرانی‌های اخیر و همچنین نبود لاستیک در بسیاری از فروشگاه‌ها به دنبال خرید لاستیک در اینترنت هستند ولی این کمبودها به نمایندگان رسمی شرکت‌ها رسیده و سهمیه‌بندی اینترنتی اتفاقی است که شاهد آن هستیم.

به گزارش چرخان، قیمت لاستیک‌های کره‌ای از ۴۰۰ هزار تومان خرداد ماه به نزدیک ۸۰۰ هزار تومان رسیده و این گرانی‌ها باعث شده تا خریداران ایرانی به سمت و سوی خرید لاستیک‌های ایرانی یا ارزان بروند ولی نکته جالب در مورد لاستیک‌های خارجی این است که شرکت‌های واردکننده ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده‌اند و می‌بایست تغییر قیمتی نهایتا در حدود ۲۰ درصد داشته باشند ولی طبق آمار رسمی دولتی‌ها چیزی در حدود ۸۰ درصد گرانی در این بخش وجود داشته که هیچ منطقی ندارد!

رییس انجمن قطعات خودرو در مصاحبه‌ای پیرامون وضعیت لاستیک گفت: متاسفانه طبق آمارهای رسمی منتشرشده از سوی بانک مرکزی ۲۹ شرکت توانستند ارز دولتی دریافت کنند و قطعا با توجه به این اتفاق می‌بایست قیمت لاستیک در بازار چیزی در حدود همان قیمتی که در ماه‌های گذشته عرضه میشد باشد ولی اینطور نیست و شاهد افزایش ۸۰ درصدی قیمت‌ها بوده‌ایم. دولتی‌ها می‌گویند که لاستیک‌ها احتکار شده است و دلیل گرانی‌ها همین احتکار است ولی فعالان بازار دلایل دیگری برای این گرانی می‌گویند.

وی در ادامه افزود: یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت لاستیک‌ها موضوع تعرفه‌ایست که به واردات لاستیک‌ها بسته می‌شود و افزایش نرخ آن قطعا در این امر موثر بوده است. همچنین تعرفه‌ها با افزایش قیمت دلاری از ۳۸۰۰ به ۴۲۰۰ از دیگر دلایلی است که گرانی حداقل ۱۵ درصدی را توجیه می‌کند.

تایرحلوایی در ادامه با اشاره به اخباری پیرامون احتکار لاستیک در فروشگاه‌ها گفت: بعضا شنیده می‌شود که بعضی از فروشگاه‌ها اقدام به احتکار ۲۰۰ تا ۳۰۰ حلقه لاستیک کرده‌اند ولی این موضوع درست نیست چرا که وجود این تعداد لاستیک در فروشگاه‌ها یک امر طبیعی است و نمی‌توان اسم احتکار را روی آن گذشت. فروش لاستیک در حال حاضر به صورت اینترنتی بوده و مشری صرفا قادر به سفارش چند حلقه لاستیک است که قطعا به موضوع توزیع درست محصول کمک می‌کند.

دستورالعمل‌های انتخاب و خرید تایر مناسبوی در پایان گفت: در حال حاضر صرفا لاستیک‌های بارز به خوبی تولید می‌شود و مابقی برندها با مشکل تامین مواد اولیه روبرو هستند که می‌بایست کمک‌های لازم به آن انجام شود. ما طبق آمارهای رسمی پلیس چیزی در حدود ۲۰ میلیون خودرو داریم که نیازمند ۴۰۰ هزار تن لاستیک هستند که شرکت‌های داخلی صرفا توان تولید ۲۵۰ هزار تن از آن را دارند و مابقی این نیاز باید از خارج تامین شود.

نوشته خرید لاستیک ارزان اینترنتی به شرط صف و سهمیه! اولین بار در چرخان پدیدار شد.