خودروی تسلا مدل Y در اوایل سال ۲۰۲۰ تولید خواهد شد

مدیرعامل شرکت تسلا، ایلان ماسک در مارس سال ۲۰۱۷ در توییتر اعلام کرده بود که خودروی تسلا مدل Y در چند سال آینده تولید خواهد شد. در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ تیزری از این کراس‌اوور برقی منتشر شد و حال شاهد اعلام تاریخ تولید این دستگاه هستیم. در اوایل سال ۲۰۲۰ تولید خودروی تسلا مدل Y شروع خواهد شد

تاریخ تولید این دستگاه توسط ایلان ماسک اعلام شده است. در حالی‌که تاریخ تولید این دستگاه مشخص شده ولی این کمپانی در رابطه با محل تولید تسلا مدل Y هنوز تصمیم نگرفته است. ماسک اعلام کرده که احتمال معرفی این محصول در سه ماهه آینده وجود دارد. به نظر می‌رسد حداکثر تا پایان سال ۲۰۱۸ با خودروی تسلا مدل Y ملاقات خواهیم کرد.

از آن‌جایی‌که کارخانه فرمونت ظرفیت خالی برای تولید خودروی جدید ندارد، تسلا مدل Y در این کارخانه تولید نخواهد شد. ماسک اعلام کرده که تسلا مدل Y انقلابی در تولید خودرو ایجاد خواهد کرد.

در تاریخ ۱۱ آوریل رویترز گزارشی را منتشر کرده بود که براساس آن تولید خودروی تسلا مدل Y در ماه نوامبر ۲۰۱۹ در کارخانه فرمونت در ایالت کالیفرنیا شروع می‌شود. این اطلاعات توسط دو منبع ناشناس در اختیار رویترز قرار گرفته بود. مدیرعامل تسلا با رد این گزارش اعلام کرد:

ما هیچ برنامه‌ای برای تولید تسلا مدل Y در سال آینده میلادی نداریم. می‌توان گفت تولید این خودرو در ۲۴ ماه آینده، اوایل سال ۲۰۲۰ منطقی به نظر می‌رسد.

ایلان ماسک در جلسه مربوط به گزارش مالی سه ماهه سال ۲۰۱۸ شرکت تسلا در رابطه با میزان تولید تسلا مدل ۳ اطلاعاتی را منتشر کرد. در ماه گذشته این شرکت موفق شده در هر هفته ۲۲۷۰ تسلا مدل ۳ تولید کند که بسیار کمتر از ۵۰۰۰ دستگاه در هفته است.

خط تولید تسلا مدل ۳

شرکت تسلا برای دستیابی به گزارش مالی مثبت نیازمند تولید ۵۰۰۰ خودروی تسلا مدل ۳ در هفته است. در پایان سه ماهه اول ۲۰۱۸ بیش از ۴۵۰ هزار رزرو برای تسلا مدل ۳ صورت گرفته که با توجه به حجم تولید کم آن نمی‌توان انتظار داشت که این کمپانی قادر به تحویل این تعداد خودرو باشد.

نوشته خودروی تسلا مدل Y در اوایل سال ۲۰۲۰ تولید خواهد شد اولین بار در چرخان پدیدار شد.