دلالان خودرو در انتظار حبس باشند؛ آیا خودرو ارزان می‌شود؟

بی کیفیت‌ترین و با کیفیت‌ترین خودروهای سال 97 خودروهای داخلی خودروسازان خودرو

“آیا خودرو ارزان می‌شود” سوالی است که در حال حاضر بسیاری از کاربران از اهالی بازار می‌پرسند و به نظر می‌رسد که هیچ کس گرانی‌های اخیر را باور نداشته و منتظر واقعی شدن قیمت‌ها هستند، ولی سوال اینجاست که آیا قیمت خودرو در حال حاضر غیر واقعی است و باید منتظر کاهش باشیم؟ دبیر انجمن خودروسازان ایران احتمال این اتفاق را می‌دهد و معتقد است که به زودی شاهد کاهش قیمت ماشین در بازار خواهیم بود!

به گزارش چرخان، احمد نعمت‌بخش دبیر انجمن خودروسازان ایران در مصاحبه‌ای پیرامون وضعیت بازار خودرو گفت: به نظر می‌رسد که تا یک‌ماه آینده مشکلات مربوط به نواقص خودرو حل شده و به همین دلیل عرضه خودروسازان نیز افزایش پیدا می‌کند. عرضه توسط این شرکت‌ها همراه با کاهش قیمت همراه خواهد بود چرا که مشکل عدم تعادل عرضه و تقاضا حل می‌شود.

خودروسازان ایران‌خودرو و سایپا شرکت برتر استانداردهای 85 گانه خودروهای داخلی قیمت خودروها خودروهای داخلی قیمت رسمی پراید خودرو سایپا و ایران‌خودرووی در ادامه با اشاره به وضعیت خودروسازان و قیمت انواع خودرو در بازار گفت: یکی از مشکلات مربوط به تولید ماشین در کشورمان مربوط به کمبود قطعه است که توسط قطعه سازان مربوطه تامین نشده و آنها نیز مشکل توقف مواد اولیه در گمرک را دلیل این امر می‌دانند. در صورتی که همکاری لازم با قطعه سازان برای ترخیص این مواد اولیه صورت بگیرد قطعا روند تکمیل خودروها نیز بهبود پیدا کرده و وضعیت بازار نیز متعادل می‌گردد.

دبیر انجمن خودروسازان ایران افزود: از جمله دلایل افزایش قیمت خودرو در بازار مربوط به دلالانی است که تعداد زیادی خودرو خریداری کرده‌اند و با آگهی کردن آنها با قیمت‌های بالا باعث بالا رفتن قیمت در بازار شدند که قطعا منطقی پشت آن نبود. آنها با این ترفند قیمت‌ها را به صورت روزانه و هفتگی بالا بردند و به قیمتی رساندند که قطعا متناسب با اوضاع واقعی صنعت خودروی ما نیست.

وی در پایان گفت: دستگاه‌های نظارتی بایستی وارد عمل شده و به شدت این افراد را مورد پیگرد قانونی قرار دهند و حتی می‌توان همان برخوردی که با اخلالگران ارز و سکه انجام شد با این دلالان نیز انجام داد و سرمنشا آگهی‌های موجود را پیدا کرد.

نوشته دلالان خودرو در انتظار حبس باشند؛ آیا خودرو ارزان می‌شود؟ اولین بار در چرخان پدیدار شد.