رونمایی از نسل جدید نیسان GT-R

با یک دهه حضور موفق نسل GT-R نیسان در بازار، این خودرو کم‌کم در حال بازنشسته شدن بوده و باید جای خود را به مدلی جدید و مدرن‌تر بدهد. درست مانند نسل فعلی، ابتدا یک طرح مفهومی از خودرو رونمایی شده تا انتظارات رسانه‌ها و افراد را برآورده کند و بعد از آن است که نمونه اولیه یا همان پروتوتایپ خودرو برای عرضه به رسانه‌ها رونمایی می‌شود.

طبق گفته‌های آلفونسو آلبایسا، معاون ارشد طراحی جهانی نیسان، خودروهایی مانند GTR,370 Z و اینفینیتی Q60، خودروهای نمادینی هستند که نه‌تنها نسل بعدی از مدل‌های خود را در نمایشگاه رونمایی می‌کنند، بلکه می‌توانند بار سنگین مسئولیت گروه طراحی و مهندسی شرکت نیسان را نیز بر دوش کشیده و انتظارات زیادی را برآورده نمایند. خودروهایی که به معنای واقعی یک طرح مفهومی نبوده و دربرگیرنده تمامی ماحصل تیم شرکت نیسان برای تولید بهترین خودرو هستند.

آلبایسا قبلاً هم اشاره‌هایی به نسل جدید نیسان GT-R کرده بود و این ابر خودروی آینده را سریع‌ترین خودروی سوپر اسپرت جهان نامیده بود. البته نیسان هنوز طراحی GT-R نسل جدید را به پایان نرسانده و تا زمانی که تیم مهندسی نیسان در مورد نوع موتور و پلتفرم آن تصمیمی نگیرد، تیم طراحی نیز نمی‌تواند بدنه‌ای کاملا مشخص را برای آن طراحی و عرضه کند.

در مورد قوای محرکه این سوپر اسپرت نیز هنوز تصمیم جدی گرفته نشده ولی ممکن است تصمیم تیم مهندسی نیسان برای استفاده از موتور برقی و استفاده از مواد بسیار سبک مانند فیبر کربن در بدنه آن باشد.

تا زمانی که GT-R جدید از راه برسد، نیسان و شرکت طراحی Italdesign، ممکن است برای تولید تعداد محدودی GT-R 50 با یکدیگر همکاری داشته باشند. اگر این تعداد کم بتواند رنگ جاده را ببیند، خودروی اسپرت کوپه ژاپنی و با طراحی ایتالیایی، قیمت سنگینی حدود یک‌میلیون دلار را خواهد داشت.

به‌علاوه طراحی زیبای آن از طرف شرکت ایتالیایی، این کوپه اسپرت از موتور تقویت‌شده ۳.۸ لیتری V6 باقدرت ۷۱۰ اسب بخار (۵۲۹ کیلووات) و گشتاور ۷۸۰ نیوتون متری بهره‌مند خواهد بود.

نوشته رونمایی از نسل جدید نیسان GT-R اولین بار در چرخان پدیدار شد.