رونمایی مدل‌های جدید بی‌ام‌و Z4 sDrive20i، Z4 sDrive30i و M40i رودستر

یک ماه پیش کارخانه آلمانی بی‌ام‌و  مدل جدید Z4 در فستیوال پبل بیچ را رونمایی کرد که در واقع نسخه اولین M40i بود ولی در این رویداد اعلام شد که سه نسخه جدید اسپرت هم به زودی به نمایش در می‌آید. به تازگی این خودروسازی مدل‌های جدید بی‌ام‌و  Z4 sDrive20i، Z4 sDrive30i رودستر مدل ۲۰۱۹ و بی‌ام‌و Z4 M40i مدل ۲۰۲۰ را رونمایی کرد.

بی‌ام‌و هیچ محدودیتی برای تعداد دستگاه تولیدی این خودروها قرار نداده است و به زودی این نسخه‌های جدید وارد بازار ایالات متحده خواهند شد. همانطوری که از نام این خودروها مشخص است نسخه Z4 M40i در سال آتی وارد می‌شود و دو نسخه مذکور دیگر اواخر سال جاری پا به دنیای فروش خودروهای سوپرلوکس و اسپرت خواهند گذاشت. جالب است بدانیم که نسخه Z4 sDrive20i رودستر وارد بازار ایالات متحده نمی‌شود.

پیشرانه در نظر گرفته شده برای نسخه Z4 sDrive20i دارای چهار سیلندر توئین توربوشارژ ۲.۰ لیتری با قدرت خروجی ۱۹۷ اسب بخار هست و متصل به جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک شده که نیروها را به چرخ‌های عقب می‌رساند. برای نسخه sDrive30i پیشرانه چهار سیلندر با گنجایش ۲.۰ لیتری تعبیه شده که می‌تواند حداکثر ۲۵۵ اسب بخار و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند و تنها در ۵.۲ ثانیه شتاب خود را از ۰ به ۱۰۰ برساند.

در آخر نسخه سوم یعنی بی‌ام‌و Z4 M40i مجهز به پیشرانه ۶ سیلندر خطی توربوشارژ ۳.۰ لیتری با ۳۸۲ اسب بخار قدرت خروجی و حداکثر ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور است که در ۴.۴ ثانیه می‌تواند شتاب خود را از ۰ به ۱۰۰ برساند. به غیر از ویژگیهای فنی مذکور، نسخه M40i سیستم تعلیق انعطاف پذیر با فنرهای کنترل شده الکترونیکی، سیستم ترمز پیشرفته و دیفرانسیل الکترونیکی در عقب دارد که می‌توانند برای نسخه‌های ۴ سیلندری هم نصب شوند.

در فروردین سال آینده نسخه بی‌ام‌و Z4 sDrive30i مدل ۲۰۱۹ وارد بازار آمریکا می‌شود و بعد ازآن نسخه M40i به بازار عرضه خواهد شد؛ هنوز قیمت‌های این خودروهای لوکس در خبرگزاریها منتشر نشده است. نظر شما درباره محصولات بی‌ام‌و چیست؟

نوشته رونمایی مدل‌های جدید بی‌ام‌و Z4 sDrive20i، Z4 sDrive30i و M40i رودستر اولین بار در چرخان پدیدار شد.