شرکت بوگاتی و سامانه فوق پیشرفته تله متری شیرون!

به لطف سامانه تله‌متری، بوگاتی توانسته برای مشتریان خودش یک گام پشتیبانی اساسی به سمت جلو بردارد.

به‌احتمال بسیار زیاد شرکت بوگاتی از اینکه اولین شرکت خودروسازی در سطح جهان است که بر روی ابر خودروهای تولیدی خود سامانه تله‌متری را نصب‌کرده است، شادمانی بسیار زیاد را کسب کرده است. سامانه‌ای که هم،‌ روی بوگاتی ویرون و هم شیرون قابل‌نصب بوده و به راننده خود در مورد میزان باد تایر و اطلاعات لازمی که در هر نقطه و مکانی که به درد او می‌خورد هشدار لازم را می‌دهد.

این سامانه مشتق شده از خودروهای فرمول ۱ و خودروهای مسابقه‌ای DTM بوده و با اتکا به امواج رادیویی موبایل می‌تواند ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته، شرایط مختلف خودرو را بررسی و تجزیه‌وتحلیل نماید. تنها نقطه‌ضعف این سامانه نیز در مکان‌هایی است که پوشش شبکه موبایل در آن نقاط موجود نیست. ازآنجایی‌که مدل ویرون بوگاتی، حدود ۱۴ سال پیش رونمایی شد، این فن‌آوری جدیدتر و البته کارآمدتر می‌تواند حدود ۱۰,۰۰۰ سیگنال را در مدل جدیدتر بوگاتی یعنی شیرون بررسی و تحلیل کند.

این سیستم می‌تواند چشم بینای خود را بر روی موتور ۱۶ سیلندر ۸ لیتر قدرتمند شیرون، جعبه‌دنده ۷ سرعته خودکار با کلاچ دوگانه آن وهم چنین سیستم‌های بااهمیت کمتری مانند صفحه‌نمایش و امکانات جانبی آن قرار داده و آن را بررسی نماید.

شاید برای شما این سؤال پیش‌آمده باشد که بوگاتی چگونه ممکن است که از فاصله بسیار زیاد ۶,۰۰۰ کیلومتری می‌تواند به راننده خودرو در مورد میزان سطح باد تایرها هشدار دهد؟ پاسخ این سؤال به یک لپ‌تاپ سرویس ویژه مشتری و هم‌چنین یک جعبه آلومینیومی خلاصه می‌شود. این جعبه با ابعادی معادل ۱۰ میلی‌متر عرض،۵۰ میلی‌متر ارتفاع و هم‌چنین ۱۰۰ میلی‌متر طول، در این ابر خودرو نصب‌شده و تمامی اطلاعات را به همان لپ‌تاپ اشاره‌شده در خانه ارسال می‌کند.

سیستم فوق پیشرفته تله‌متری نه‌تنها می‌تواند این اطلاعات را به آن لپ‌تاپ ارسال کند، بلکه بخش خدمات مشتریان شرکت نیز می‌تواند این اطلاعات ارسال‌شده را به خودرو و راننده ارسال مجدد نمایند تا راننده را از هرگونه آسیب و خطر احتمالی مطلع سازند.

نوشته شرکت بوگاتی و سامانه فوق پیشرفته تله متری شیرون! اولین بار در چرخان پدیدار شد.