نصب سیستم تشخیص چهره و اثر انگشت در وسایل نقلیه آتی!

با گسترش و پیشرفت روز افزون صنعت خودروسازی می‌توان انتظار داشت که تکنولوژیهای مشابه گوشی‌های هوشمند نیز برای خودروهای آتی در نظر گرفته شود؛ برای مثال به تازگی اعلام شده سیستم تشخیص چهره و اسکنر اثر انگشت در محصولات آتی نقلیه نصب خواهد شد.

امروزه خودروهای بدون کلید برای باز و بسته کردن درب خودروها رایج شده و از این رو تعداد دزدی‌های سابق را کم کرده ولی سارقان هم علم و دانش خود را به روز کرده‌اند و توانسته‌اند این تکنولوژی را هم دور بزنند ولی تکنولوژی استفاده از تشخیص چهره یا اثر انگشت می‌تواند دست سارقان را به خودروها کوتاه کند. در حال حاضر شرکت Synaptic در سیلیکون ولی به دنبال کارگیری روش‎‌های جدید و خلاقانه است.

شاید استفاده از اثر انگشت یا چهره راننده می‌تواند ملاکی برای باز شدن درب‌ها و روشن شدن موتور باشد. هیئت مدیره Synaptic در مصاحبه مطبوعاتی خود با خبرگزاری دیترویت فریی اعلام کرده که استفاده از این دو روش ایمنی خودروها را افزایش می‌دهد ولی بدین معنا نیست که وسایل نقلیه 100 درصد در امان هستند؛ اما استفاده از این دو روش برای باز کردن درب خودرو می‌تواند پشتوانه محکمی برای ایمنی و محفوظ ماندن خودرو باشد.

احتمال دارد در آینده نزدیک خودروها بتوانند با استفاده از المان‌های نصب شده  همانند این تکنولوژیها حدس بزنند که مالکشان چه عاداتی دارد و در چه زمانی از روز به رانندگی می‌پردازد و یا موسیقی مورد علاقه‌اش چیست و یا ترجیح سرنشینانش در جاگیری به چه صورت هست و … را یاد بگیرند و زندگی و رانندگی را راحت‌تر کنند. نظر شما درباره استفاده از سیستم تشخیص چهره یا اسکنر اثر انگشت در صنعت خودروسازی چیست؟

نوشته نصب سیستم تشخیص چهره و اثر انگشت در وسایل نقلیه آتی! اولین بار در چرخان پدیدار شد.