نماینده مجلس: سود اصلی بازار خودرو به جیب ۵ خانواده می‌رود!

بازار خودرو

نوسانات بازار خودروهای داخلی و خارجی این روزها اصلی‌ترین خبر موجود در رسانه‌هاست که واکنش‌های متفاوتی نسبت به آن وجود دارد. این نوسانات در حالی رخ داده که بعضی از مسئولین از ثبات یکی دو روزه آن اظهار رضایت کرده‌اند و یکی از نمایندگان مجلس نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و از مافیای ۵ خانواده در بازار خودرو پرده برداشت که قطعا حواشی زیادی در آینده خواهد داشت.

به گزارش چرخان، امیر خجسته، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس در مصاحبه‌ای نسبت به بعضی از واکنش‌های مسئولین واکنش نشان داد و گفت: بعضی از مسئولین از ثبات بازار سخن می‌گویند و این در حالیست که افزایش قیمت‌ها بسیار زیاد بوده و این صحبت‌ها فقط نشان دهنده بی خیالی این دسته از مسئولین به مدیریت بازار است چرا که ادعای مدیریت آنها درست نیست.

سایپاوی در ادامه افزود: بی خیالی مسئولین نسبت به بازار خودرو به قدری است که بعضی از افراد حتی متوجه وضعیت بازار نبوده و صرفا با بی خیالی، این صحبت‌ها را به میان می‌آورند. سال گذشته در مورد تخلفات موجود گفته بودیم و تذکرهایی را در این رابطه مطرح نموده بودیم ولی توجهی نشد.

امیر خجسته، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس در ادامه با اشاره به تخلفات صورت گرفته در بازار خودرو گفت: ثبت سفارش خودرو و انباشت خودرو در گمرکات مواردی بودند که در سال گذشته نسبت به آنها تذکر داده بودیم. اما در مقابل صرفا توجیهاتی را از مسئولین می‌شنیدیم که هر بار با تکذیب یا توجیه مشکلات از رسیدگی به آنها طفره می‌رفتند.

فروش خودروهای کارکرده ایران‌خودرو گرانی خودرو محصولات ایران‌خودرونماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: متاسفانه وضعیت بازار خودرو به قدری بهم ریخته است که قیمت بعضی از خودروهای داخلی تا ۵۰ درصد بالا رفته و  این اتفاق منجر به یک شوک اقتصادی شدید به بازار شده است. ما این مشکل را متوجه وزارت صنعت و معدن می‌دانیم و شخص وزیر در این رابطه باید جوابگو باشد و سریعا به این موضوع رسیدگی کند.

وی در پایان ادعای جنجالی خود را مطرح کرد و گفت: در حال حاضر بازار خودرو در دستان ۵ خانواده است که تمامی سود بازار به جیب آنها سرازیر می‌شود و این می‌بایست پیگیری شده و در صورت عدم جلوگیری از این اتفاق، عدم توانایی برای کنترل و مدیریت بازار از جمله تبعات این موضوع خواهد بود.

نوشته نماینده مجلس: سود اصلی بازار خودرو به جیب ۵ خانواده می‌رود! اولین بار در چرخان پدیدار شد.