هر آنچه باید راجع به دانگ فنگ H30 کراس بدانید را از چرخان بپرسید!

همان‌گونه که می‌دانید، وب سایت تحلیلی خبری چرخان مدتی است که سرویسی به نام راهنمای خرید و مشاوره را در رابطه با خودروهای موجود در بازار ایران طرح ریزی کرده است که در این بخش، شما علاقمندان می‌توانید اطلاعاتی را راجع به هر یک از خودروهای موجود در کشور به دست آورید.

حال در جدیدترین بررسی انجام شده در این بخش، به سراغ یکی از محصولات چینی ایران خودرو در بازار داخلی کشور به نام دانگ فنگ H30 کراس می‌رویم و نکات مثبت و منفی آن را بیان خواهیم کرد.

۱-معرفی کلی دانگ فنگ H30 کراس

در رابطه با هدف ساخت و معرفی H30 کراس کراس باید بدین صورت بگوییم که این خودرو یک مدل هاچ بک شهری (با کمی تغییرات) محسوب شده و توسط یکی از گروه های صنعتی زیر مجموعه دانگ فنگ چین که به عنوان بزرگ ترین سازنده انواع وسیله نقلیه در این کشور به شمار می‌رود، تولید و عرضه شده است و هم اکنون به واسطه همکاری گروه صنعتی ایران خودرو با این برند معتبر چینی، H30 کراس به عنوان یک خودرو مونتاژی در خطوط تولید ایران خودرو ساخته و به بازار داخلی کشور عرضه می‌شود.

 

 

 

۲-نمای ظاهری و داخلی این خودرو چگونه است؟

در رابطه با نمای ظاهری H30 کراس باید گفت که این خودرو به اعتقاد برخی خریداران و کارشناسان، مدلی نسبتا زیبا و با طراحی منحصر به فرد قلمداد میشود، اما در سوی مقابل، به اعتقاد برخی دیگر از مشتریان و کارشناسان که منتقد طراحی این اتومبیل هستند، H30 کراس به عنوان یک خودرو با طراحی ناهماهنگ شناخته می‌شود که قسمت ابتدایی و انتهایی آن، هیچ هماهنگی و هارمونی با یکدیگر ندارند.

اما به طور کلی با در نظر گرفتن قیمت این خودرو، می‌توان گفت که در دیدگاه کلی نمای بیرونی و داخلی (کابین) H30 کراس خوب است. اما در قسمت کابین، با توجه به جنس متریال استفاده شده و کیفیت ساخت، باید بگوییم H30 کراس نسبت به دیگر رقبای خود برتری خاصی را دارا نبوده و حتی در برخی موارد، جنس متریال استفاده شده دارای کیفیت پایین تری نسبت به خودروهایی همچون برلیانس H320 یا C3 است.

۳-پیشرانه و عملکرد دانگ فنگ H30 کراس به چه صورت است؟

پیرامون پیشرانه و عملکرد H30 کراس باید گفت که این خودرو از یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۱.۶ لیتر بهره می‌برد (TU5) که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۰۵ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۴۲ نیوتن متر است که این نیرو تولیدی توسط یک گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک ساخت شرکت آیسین ژاپن، به چرخ‌های جلو (FWD) منتقل می‌شود.

در رابطه با عملکرد این مدل نیز باید بگوییم که H30 کراس برای رسیدن به سرعت صدکیلومتر در ساعت از صفر مطلق، نیازمند زمانی برابر با ۱۳.۲ الی ۱۳.۵ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن در حدود ۱۷۵ کیلومتر در ساعت اعلام شده است. همچنین، در زمینه مصرف سوخت نیز این مدل در هر صدکیلومتر مسیر شهری و اتوبان، به صورت ترکیبی مصرفی برابر با ۶.۹ الی ۷.۱ لیتر بنزین را دارا بوده و استاندارد آلایندگی آن یورو ۴ است (گنجایش باک دانگ فنگ H30 کراس برابر با ۵۱ لیتر است)

لازم به یاداوریست که فضای سرنشینان در این خودرو بیشتر از دیگر هاچ بک‌های هم رده بوده و ۵ نفر با قدی برابر با ۱۸۰ سانتی متر و وزنی در حدود ۸۰ کیلوگرم، به راحتی می‌توانند درون این خودرو جای گیرند و فضای پای سرنشینان عقب نیز نسبت به سایر رقبا، در وضعیت بهتر و راحتر تری است.

۴-استهلاک و هزینه‌های جانبی این خودرو چقدر است؟

حال نوبت به اعلام هزینه‌های جانبی H30 کراس می‌رسد که در این رابطه، باید گفت که این مدل در هر ۵۱۵۰ الی ۵۴۵۰ کیلومتر، نیازمند بررسی و سرویس‌های دوره‌ای بوده که هزینه اعلام شده در این قسمت، مابین ۱۱۵ الی ۱۴۰ هزار تومان است. همچنین، در صورت تعویض تایرهای این خودرو، مالک می‌بایست برای هر جفت لاستیک H30 کراس که به صورت استاندارد داری سایزی برابر با ۲۰۵/۶۵ R16 است، مبلغی در حدود ۳۹۵ الی ۴۴۰ هزار تومان را برای هر جفت لاستیک طبق اعلام شرکت‌های تایر سایز ایرانی همچون بارز، دنا، کویر و … پرداخت نماید.

در زمینه بینه نامه شخص ثالت نیز باید بدین صورت بگوییم که در صورت خرید دانگ فنگ H30 کراس به صورت صفرکیلومتر، خریدار می‌بایست مبلغی در حدود یک میلیون و ۶۴۷ الی یک میلیون و ۶۹۰ هزار تومان را برای مدت یکسال پرداخت نماید.

۵-قیمت این خودرو در بازار چقدر است؟

در رابطه با قیمت دانگ فنگ H30 کراس باید بگوییم که این خودر ودر حال حاضر دارای ارزش قیمتی برابر با ۵۱ میلیون و ۵۰۰ الی ۵۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

حال اگر شخصی بخواهد H30 کراس را با بودجه‌ای تا سقف ۴۵ میلیپون تومان تهیه نماید، می‌بایست به سراغ کدام مدل برود؟ در جواب این سوال باید بدین صورت بگوییم که با بودجه معین شده، می‌توان H30 کراس را با مدل ساخت ۱۳۹۵ با کارکردی کمتر از ۳۱ هزار کیلومتر، در بهترین شرایط فنی، ظاهری و جانبی خریداری کرد.

۶-معایب دانگ فنگ H30 کراس چیست؟

سرانجام، در رابطه با با مشکلات دانگ فنگ H30 کراس باید بگوییم که این خودرو دارای معایبی همچون جنس متریال ضعیف در ساخت کابین، دید محدود راننده به طرفین خودرو، ایمنی ضعیف، پیشرانه و گیربکس قدیمی، گرانی برخی از لوازم یدکی، صندلی‌های سفت و … است.

در پایان، لازم به یاداوریست که در صورت به‌وجود آمدن هرگونه سوال در بخش‌های مختلف سرویس بررسی و مشاوره خرید خودرو، می‌توانید نظرات و سوالات خود را در انتهای هر مطلب مطرح و جواب کارشناس مورد نظر را دریافت نمایید.

نوشته هر آنچه باید راجع به دانگ فنگ H30 کراس بدانید را از چرخان بپرسید! اولین بار در چرخان پدیدار شد.