پر استهلاک‌ترین خودروها تا سقف قیمت ۷۵ میلیون تومان، کدام مدل‌ها هستند؟

بی تردید، همواره خریداران موجود در بازار داخلی کشور، به دنبال خرید خودروهایی با استهلاک کم و مخارج پایین هستند و عمر مفید این محصولات، برای آن‌ها بسیار اهمیت دارد. در این مطلب قصد داریم با توجه به سقف بودجه‌ای برابر با ۷۵ میلیون تومان، برخی از مدل‌ها که از قطعات کمی در بازار برخوردار هستند یا استهلاک بالایی دارند را معرفی کنیم.

با ما همراه باشید.

(لازم به ذکر است که در این بررسی، نام برخی از خودروها در نمونه دسته دوم نیز به چشم می‌خورد)

۱-ام وی ام ۵۵۰

یکی از خودروهایی که نام آن در این لیست به چشم می‌خورد، ام وی ام ۵۵۰ نام دارد. ۵۵۰ در واقع جایگزین مدل ۵۳۰ بود، اما به دلیل عدم استقبال زیاد و برخی مشکلات دیگر، پس از تنها دو سال، تولید آن متوقف شده که این موضوع باعث شد تا این خودرو به عنوان یکی از ناموفق ترین مدل‌های بازار شناخته شود. طبق این موضوع، به گفته مالکان این خودرو، تهیه قطعات و لوازم مصرفی ۵۵۰ در بازار آزاد بسیار مشکل بود و گاهی اوقات حتی نمایندگی (مدیران خودرو) نیز نمی‌تواند لوازم مورد نیاز را برای خودروهای به فروش رسیده، تامین کند.

 

۲-سمند سورن توربو

از دیگر خودروهایی که نام‌ آن به عنوان خودرویی پر استهلاک در این لیست به چشم می‌خورد، سمند سورن توربو است. سمند سورن توربو، اولین محصول ملی گروه صنعتی ایران خودرو بود که مجهز به مولد‌های توان بخش توربوشارژ برای افزایش توان موتور شد. اما این تغییرات برای این خودرو در سری اول، کمی ناخوشایند بود. زیرا به گفته مالکان سورن توربو، این مدل که در سری‌های اول با برخی ایرادات وارد بازار شده بود، دارای مشکلاتی در سیستم توربوشارژ خود بوده که پس از استفاده‌ای کوتاه مدت، این افراد مجبور به سرویس کلی این مولدها شدند. (لازم به ذکر است که در برخی گزارش‌ها، همچنان سورن توربو از این مشکل رنج می‌برد)

 

۳-پژو ۲۰۶ تیپ ۵

یکی دیگر از خودروهایی که نام آن همواره به عنوان مدلی پر استهلاک در تمامی بررسی‌ها ذکر می‌شود، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نام دارد. پژو ۲۰۶ تیپ ۵ یکی از پر فروش ترین خودروهای تولیدی از جانب گروه صنعتی ایران خودرو بوده و به واسطه همین فروش زیاد و در دسترس بودن برای نیمی از خریداران، با توجه به عدم رعایت نکات مهم در بحث نگهداری، یک خودرو پر استهلاک در بازار داخلی کشور تا سقف بودجه معین شده، محسوب می‌شود. (به گفته مالکان این خودرو، ۲۰۶ تیپ ۵ از مدل‌های ۱۳۹۲ تاکنون، دارای مشکلاتی همچون گیربکس حساس به رانندگی پر فشار، ایرادات سیستم برق رسانی، عیب در سیستم سوخت رسانی، جلوبندی ضعیف و … است)

 

۴-لیفان X60

از دیگر مدل‌های موجود در این لیست که به عنوان خودرویی پر استهلاک تا سقف بودجه معین شده، به شمار می‌رود، لیفان X60 نام دارد. لیفان X60 یکی از محصولات مونتاژی گروه صنعتی کرمان خودرو بوده که با همکاری برند چینی لیفان، در خطوط تولید کرمان خودرو تولید و به بازار داخلی کشور به عنوان یک کراس اوور کوچک شهری عرضه می‌شود. به گفته مالکان این خودرو، تهیه لوازم یدکی X60 در بازار آزاد امری سخت و پر هزینه بوده و برای دریافت لوازم یدکی نیز، باید مدت‌ها منتظر ماند.

 

۵-جک J5

از دیگر مدل‌هایی که می‌توان از آن به عنوان خودرویی پر استهلاک تا سقف بودجه معین شده، یاد کرد، جک J5 نام دارد. در این رابطه، باید گفت که J5 به عنوان یک سدان شهری ارزان قیمت، با همکاری برند چینی جک، در خطوط تولید گروه صنعتی کرمان خودرو مونتاژ و به بازار داخلی کشور عرضه شد و توانست در این سال‌ها، آمار فروش قابل توجه‌ای را به خود اختصاص دهد. اما به گفته مالکان این خودرو، جک J5 آنچنان هم بی عیب و ایراد نیست و دارای مشکلاتی همچون تعویض دنده دیر هنگام در نمونه اتوماتیک به واسطه جعبه دنده قدیمی، قطعات یدکی گران قیمت و … است.

 

۶-پروتون جن ۲

از دیگر مدل‌هایی که می‌توان از آن به عنوان خودرویی پر استهلاک تا سقف بودجه معین شده در بازار داخلی کشور یاد کرد، پروتون جن ۲ نام دارد. پروتون جن ۲ در سال‌های گذشته، توسط شرگت زاگرس خودرو به بازار داخلی کشور عرضه شد، اما نتوانست آمار فروش خوبی را در مقایسه با سایر اتومبیل‌های موجود در آن زمان در این کلاس خودرویی، به خود اختصاص دهد. (پروتون جن ۲ یک خودرو اسپرت در عین حال چهار درب است) به گفته مالکان این خودرو، جن ۲ دارای مشکلاتی همچون نبود لوازم یدکی در بازار آزاد که باعث شده تا این افراد در هنگام تهیه قطعات مورد نیاز با مشکلات زیادی رو به رو شوند، سواری خشک، تعویض دنده کند در نسخه اتوماتیک، بازار بد فروش و …. از دیگر ایرادات این خودرو هستند.

نوشته پر استهلاک‌ترین خودروها تا سقف قیمت ۷۵ میلیون تومان، کدام مدل‌ها هستند؟ اولین بار در چرخان پدیدار شد.