پورشه ماکان ۲۰۱۹ روی خط تولید می‌رود

این روزها کارخانه آلمانی پورشه به دنبال آماده کردن خط تولید پورشه ماکان مدل ۲۰۱۹ است، چرا که این محصول ماه گذشته در نمایشگاه شانگهای رونمایی شده است. پورشه تصمیم گرفته این فیس‌لیفت جدید را در خط تولید لایپزیک آلمان تولید کند.

مسئولان این کارخانه اعلام کرده‌اند که از ماه آینده بعد از فراهم کردن قطعات تولیدی تولید این شاسی‌بلند را شروع خواهند کرد که در هر روز ۴۲۰ دستگاه را تولید خواهند کرد. یکی از دلایل شتاب تولید هر چه بیشتر خودروهای شاسی‌بلند، فروش هر چه بیشتر این خودروها در بازار چین و بالاخص برند پورشه است. از سال ۲۰۱۴ پورشه ماکان وارد بازار کشورهای شرق آسیا شد که قرار بود در این مدت ۳۵۰ هزار دستگاه به فروش برسند ولی با توجه به تقاضای خرید بالا ۱۰۰ هزار دستگاه ماکان بیشتر فروخته شد. انتظار می‌رود خودروهای تولید شده در لایپزیک با رنگ سبز مامبا متالیک وارد بازار چین شوند.

فیس‌لیفت جدید پورشه ماکان مدل ۲۰۱۹ تغییرات اندکی نیز خواهد داشت که از بارزترین آن‌ها چراغ‌های نواری ‌LED در عقب خودرو است. البته انتظار می‌رود ظاهر جلوی خودرو تغییر چندانی نداشته باشد و همان چراغ‌های  LED استاندارد را داشته باشد، اما ظاهر عقب خودرو طراحی به روزی دارد و به احتمال زیاد پورشه ماکان مدل ۲۰۱۹ راحتی بالا، سیستم سرگرمی و اطلاعات و رحالات رانندگی مختلف را خواهد داشت.

در داخل خودرو صفحه نمایش لمسی دیجیتال ۱۰.۹ اینچی مجهز به دستیار صوتی هوشمند و سیستم ردیاب آنلاین است. به علاوه در داخل خودرو فرمان اسپرت ۹۱۱ GT به همراه سیستم تهویه هوا دوباره طراحی شده‌اند. برای ایمنی خودرو نیز سیستم هشدار خروج از لاین، کنترل کروز و … را دارد.

هنوز اطلاعاتی درباره پیشرانه‌های مختلف این شاسی‌بلند منتشر نشده است ولی کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که مدل‌های پایه مجهز به پیشرانه چهار سیلندر ۲.۰ لیتری توربو باشد و مدل‌های پیشرفته‌تر پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۶ لیتری، برای نسخه‌های ماکان S و GTS پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۰ توربوشارژ و کاین S مدل ۲۰۱۹ به احتمال زیاد ۶ سیلندر ۲.۹ لیتری هستند. برای خبرهای بیشتر از این وسیله نقلیه و دیگر محصولات پورشه همراه چرخان باشید.

نوشته پورشه ماکان ۲۰۱۹ روی خط تولید می‌رود اولین بار در چرخان پدیدار شد.