پژو – سیتروئن از صنعت خودروسازی ایران خارج می‌شود

پژو – سیتروئن نامی است که با برجام دوباره به ایران آمد و سر زبان‌ها افتاد و بسیاری از اهالی صنعت خودرو این بار برخلاف سال‌های ۹۰ و ۹۱ تصور می‌کردند که رفتن این گروه از ایران جزو محالات بوده و این گروه امده است تا خودروسازی ایران را متحول کند ولی انگار این آرزو خیلی زود نقش بر آب شد و رویترز خبر از خروج این گروه از ایران داد!

به گزارش چرخان به نقل از رویترز، گروه PSA که مالکیت برندهای پژوسیتروئن و دی‌اس را دارد از ایران خواهد رفت و همکاری‌هایی که این گروه با ایران‌خودرو و سایپا داشته است ملغی شده و همه چیز همانند ۷ سال پیش به یک کمای عمیق فرو خواهد رفت. مدیران این گروه دلیل این تصمیم را تحریم‌های آمریکا اعلام کرده‌اند که از ۶ آگوست آغاز خواهد شد و آنها ضمن تعلیق فعالیت‌هایشان به دنبال کسب معافیت از آمریکا هستند تا سرمایه گذاری‌های خود را در ایران ادامه دهند.

خروج پژو – سیتروئن در حالی رخ می‌دهد که قبل از اینکه گفته میشد این شرکت با حمایت دولت فرانسه و کشورهای اروپایی در ایران باقی خواهد ماند و حتی مدیران سیتروئن گفته بودند تصمیمی برای خروج از ایران ندارند. البته گفتنی است این شرکت هنوز خروج قطعی خود را اعلام نکرده و صرفا برای مذاکره با آمریکا، سرمایه گذاری‌های خود را تعلیق کرده است.

گفتنی است که پژو در پروژه ایکاپ با ایران‌خودرو و سیتروئن نیز همکار سایپا بود که تولیدات مشترک محدودی نیز از این دو شرکت انجام شده ولی آینده حضور این گروه مشخص نیست.

نوشته پژو – سیتروئن از صنعت خودروسازی ایران خارج می‌شود اولین بار در چرخان پدیدار شد.