کُندترین خودروهای داخلی بازار را بشناسید!

بی تردید، اگر بازار خودرویی ایران را به سه بخش مختلف اعم از مشتریان جوان میان سال و مسن طبقه بندی کنیم، متوجه خواهیم شد که خریداران میان سال و جوان به دنبال انتخاب یک خودرو کم استهلاک و با دوام در کنار ایمنی مناسب هستند و معیارهایی همچون حداکثر سرعت و شتاب اولیه برای آن‌ها کم اهمیت است.

در این مطلب قصد داریم به با توجه به بازه قیمتی ۴۰ الی ۱۰۰ میلیون تومان، خودروهایی که به عنوان اتومبیل‌های کم سرعت در بازار داخلی کشور به شمار می‌روند را معرفی نماییم تا بدین صورت بتوانیم کمک بیشتری را به این دسته از مشتریان کنیم. (لازم به یاداوریست که در این مطلب ترتیب بندی خودروها به صورت تصادفی است)

۱-پژو پارس

یکی از خودروهایی که می‌توان از آن به عنوان خودرویی نسبتا کند و با راندمان پایین موتور یاد کرد، پژو پارس نام دارد. پژو پارس یکی از محصولات گروه صنعتی ایران خودرو بوده و در چند مدل مختلف تولید و عرضه می‌گردد. این خودرو از یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۱.۶ لیتر بهره می‌برد که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۰۵ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۵۵ نیوتن متر است. شتاب اولیه این خودرو در بهترین حالت، برابر با ۱۵ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن در حدود ۱۸۵ کیلومتر در ساعت است. ( این که برخی از دوستان با این خودرو بیش از ۲۲۰ کیلومتر در ساعت رفته اند ملاک ما نیست!)

۲-آریو

از دیگر خودروهایی که می‌توان از آن به عنوان یک خودرو آرام و کم سرعت در بازه قیمتی ۴۰ الی ۱۰۰ میلیون تومان یاد کرد، آریو نام دارد.  آریو یا همان زوتی z300 یکی از محصولات چینی گروه صنعتی سایپا بوده و به عنوان یک خودرو سدان اقتصادی مونتاژ و عرضه می‌شود. آریو از یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۱.۶ لیتر بهره می‌برد که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۱۲ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۵۱ نیوتن متر است. شتاب اولیه آریو برابر با ۱۴.۸ الی ۱۵.۲ ثانیه اعلام شده و حداکثر سرعت آن در حدود ۱۸۵ کیلومتر در ساعت است.

برنامه‌ریزی سایپا برای افزایش فروش چری تیگو X3

۳-ام وی ام X22

یکی دیگر از خودروهایی که نام آن به عنوان یک مدل کم سرعت و آرام در این لیست به چشم می‌خورد، ام وی ام X22 نام دارد.  X22 توسط شرکت مدیران خودرو به عنوان یک کراس اوور شهری کوچک مونتاژ و عرضه می‌شود. این خودرو از یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۱.۵ لیتر بهره می‌برد که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۰۵ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۳۵ نیوتن متر است. شتاب اولیه X22 اتوماتیک برابر با ۱۶.۶ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن در حدود ۱۶۵ کیلومتر در ساعت است.

۴-برلیانس H230

از دیگر خودروهای چینی این لیست که از آن به عنوان یک مدل کم سرعت و آرام یاد شده است، برلیانس H230 نام دارد. برلیانس H230 به عنوان یک سدان اقتصادی و ارزان قیمت از سوی گروه صنعتی سایپا تولید و عرضه می‌شود. این خودرو دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۱.۵ لیتر بوده که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۰۳ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۳۸ نیوتن متر است. برلیانس H230 در نمونه اتوماتیک خود برای رسیدن به سرعت صدکیلومتر در ساعت از صفر مطلق، نیازمند زمانی برابر با ۱۵.۴ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن در حدود ۱۸۰ کیلومتر در ساعت است.

۵- لیفان X50

یکی دیگر از خودروهایی که می‌توان از آن به عنوان یک مدل آرام و کند یاد کرد، لیفان X50 نام دارد. در این رابطه، باید گفت که لیفان X50 توسط گروه صنعتی کرمان خودرو به عنوان یک خودرو هاچبک شهری مونتاژ و عرضه می‌شود و از یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۱.۵ لیتر بهره می‌برد که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۰۲ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۳۳ نیوتن متر است. شتاب اولیه لیفان X50 اتوماتیک برابر با ۱۶.۲ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن در حدود ۱۷۰ کیلومتر در ساعت است.

۶-چانگان CS35

از دیگر خودروهایی که نام آن در این لیست به عنوان مدلی آرام و کند به چشم می‌خورد، چانگان CS35 است. در این رابطه، باید گفت که چانگان CS35 توسط گروه صنعتی سایپا به عنوان یک کراس اوور کوچک شهری مونتاژ و عرضه می‌شود و از یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۱.۶ لیتر بهره می‌برد که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۲۳ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۶۰ نیوتن متر است. شتاب اولیه چانگان CS35 برابر با ۱۶.۲ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن در حدود ۱۷۵ کیلومتر در ساعت است.

۷لندمارک V7

از دیگر خودروهای موجود در این لیست که به جرات می‌توان گفت کند ترین مدل موجود بین دیگر خودروهای نام برده شده است، لندمارک V7 نام دارد. V7 توسط گروه خودروسازی بهمن به منظور عبور و مرور از جاده‌های کوهستانی و ناهموار عرضه شد، اما هرگز نتوانست فروش خوبی را در بازار داخلی کشور به خود اختصاص دهد. لندمارک V7 از یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۲.۴ لیتر بهره می‌برد که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۲۸ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۲۰۰ نیوتن متر است. شتاب اولیه این خودرو برابر با ۱۹.۳ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن در حدود ۱۵۵ کیلومتر در ساعت است.

۸- هایما S7

از دیگر محصولات گروه صنعتی ایران خودرو که نام آن به عنوان مدلی آرام در این لیست به چشم می‌خورد. هایما S7 نام دارد. در این رابطه، باید گفت که هایما S7 یک کراس اوور شهری متوسط بوده و توسط گروه صنعتی ایران خودرو با همکاری برند چینی هایما مونتاژ و عرضه می‌شود. هایما S7 از یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۲.۰ لیتر بهره می‌برد که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۴۸ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۸۰ نیوتن متر است. شتاب اولیه این مدل برابر با ۱۶.۷ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن در حدود ۱۷۰ کیلومتر در ساعت است.

۹- گونو G5

سرانجام، آخرین خودرویی که نام آن به عنوان مدلی کند و آرام در این لیست به چشم می‌خورد، گونو G5 است. در این رابطه، باید گفت که گونو G5 به عنوان یک کراس اوور شهری بزرگ، توسط شرکت مرتب خودرو به بازار خودرویی کشور عرضه شد، اما هرگز نتوانست میزان فروش خوبی را به خود اختصاص دهد. گونو G5 از یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۲.۴ لیتر بهره می‌برد که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۳۶ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۹۶ نیوتن متر است. شتاب اولیه این مدل برابر با ۱۷.۵ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن در حدود ۱۶۵ کیلومتر در ساعت است.

نوشته کُندترین خودروهای داخلی بازار را بشناسید! اولین بار در چرخان پدیدار شد.