کیا استینگر در شتاب از کدام خودروی گران بهتر است؟

کیا استینگر با قیمت پایه ۳۹۲۵۰ دلار یک حرکت شکوهمندانه از کیا برای تصاحب بازار سدان‌های اسپرت است. استینگر GT بعنوان پرچمدار از پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۳ لیتری توئین توربو با قدرت ۳۶۵ اسب بخاری بهره می‌برد که نسبت به بسیاری از رقبای خود برتر محسوب می‌شود. این خودرو در ۴.۷ ثانیه از شتاب صفر به ۹۶ می‌رسد حال می‌خواهیم شتاب استینگر GT را با گران‌ترین سدان‌های هم‌رده مقایسه کنیم.

  1. ب ام و ۵۴۰i

۵۴۰i ارزان‌ترین خودرو در این لیست بوده و حدود ۲۰ هزار دلار گران‌تر از استینگر GT است. این خودرو از پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین‌توربو با ۳۳۵ اسب بخار قدرت بهره می‌برد. شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر آن نیز ۴.۹ ثانیه است و قیمت آن از ۶۱۴۹۵ دلار آغاز می‌شود.

  1. آئودی A7

این خودروی زیبا و لوکس آلمانی از پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری با قدرت ۳۴۰ اسب بخار بهره می‌برد و شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت آن نیز ۵.۲ ثانیه‌ای است و قیمت پایه آن از ۷۰۶۷۵ دلار آغاز می‌شود.

  1. مرسدس بنز CLS 550

مرسدس همیشه در بین بهترین‌ها بوده اما نسل فعلی سدان لوکس و اسپرت این شرکت کندتر از استینگر GT کره‌ای است. شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۴.۹ ثانیه‌ا ی نتیجه عملکرد پیشرانه ۸ سیلندر ۴.۷ لیتری ۴۰۲ اسب بخاری است و قیمت پایه آن از ۷۶۱۴۵ دلار آغاز می‌شود.

  1. پورشه پانامرا

پانامرا با قیمت پایه ۸۶۰۵۰ دلار از شتاب ۵.۴ ثانیه‌ای بهره می‌برد که در دل خود یک پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری ۳۳۰ اسبی را گنجانده است.

  1. جگوار اف تایپ

شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که اف‌تایپ در این لیست باشد. نسخه استاندارد این خودرو با پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری سوپرشارژر با قدرت ۳۸۰ اسب بخار و شتاب ۴.۸ ثانیه‌ای و با قیمت ۸۱۷۴۵ دلاری  از استینگر GT ضعیف‌تر است.

نوشته کیا استینگر در شتاب از کدام خودروی گران بهتر است؟ اولین بار در چرخان پدیدار شد.