۵ دلیل برای آنکه تویوتا راو۴ را بخریم!

برند ژاپنی تویوتا را می‌توان به عنوان یک نماد خودروسازی باکیفیت و با دوام در سطح بین المللی محسوب کرد. این کمپانی آسیایی در اغلب بازارهای جهانی دارای بیشترین میزان فروش محصولات بوده و اتومبیل‌های تولید شده توسط این شرکت، دارای طرفداران بسیار زیادی هستند که این موضوع به خود خود ثابت می‌کند که چرا اغلب خریداران، تمایل بیشتری به انتخاب تولیدات این برند ژاپنی نسبت به سایر برندها دارند.

در بازار خودرویی ایران نیز محصولات تویوتا دارای طرفداران بی شماری بوده که بر همین اساس، در این مطلب قصد داریم به چند دلیل مهم در رابطه با خرید یکی از خودروهای این شرکت با نام راو۴  اشاره کنیم. با ماه همراه باشید.

۱-کیفیت ساخت عالی

یکی از مهم ترین مواردی که می‌توان آن را جزء جدایی ناپذیر تولیدات برند ژاپنی تویوتا قلمداد کرد، کیفیت ساخت عالی در خودروهای این شرکت است. مهندسان و مدیران این شرکت همواره بر این عقیده استوار هستند که محصول تولید شده باید دارای کیفیت ساخت بالا باشد تا بتوان توسط آن، اعتماد و رضایت مشتری را به نحو احسن جلب نمود.

به جرات می‌توان گفت که این سیاست تویوتا نه تنها در کراس اووری همچون راو۴، بلکه در دیگر خودروهای این شرکت نیز مشترک بوده و به واسطه این برنامه ریزی دقیق بوده که این برند ژاپنی به نماد کیفیت در خودروسازی امروزی تبدیل شده است.

۲-دوام بالا و طولانی مدت

یکی دیگر از موارد مهم در رابطه با انتخاب تویوتا راو۴ از سوی خریداران، دوام بالا و طولانی مدت این خودرو است. اگر به نسل‌های قبلی این مدل نگاهی بی‌اندازیم، متوجه خواهیم شد که با وجود کارکرد بالا و گذشت سال‌های نسبتا زیاد از زمان تولید، همچنان این خودروها در حال حرکت بوده و دچار کمترین افت کیفی شده‌اند و این موضوع به خوبی این نکته را مشخص می‌سازد که تویوتا راو۴ نسل جدید نیز همانند مدل‌های قبلی خود، از دوام بالا و طولانی مدت برخوردار است.

۳-استهلاک پایین

از دیگر موارد مهم در رابطه با انتخاب تویوتا راو۴ از سوی مشتریان، استهلاک پایین این خودرو نسبت به دیگر رقبا است. پیرامون همین موضوع، این‌گونه باید گفت که راو۴ به دلیل استفاده از یک پیشرانه تنفس طبیعی و بهینه سازی شده، در هنگام حرکت با انواع بنزین‌ها با درجات کیفی مختلف، دارای عملکرد خوبی بوده و دچار مخارج یا خرابی‌های گوناگون نخواهد شد و قطعات مصرفی آن نیز برای یک استفاده بلند مدت طراحی و ساخته شده که این موضوع کمک شایانی در پایین بودن استهلاک این مدل می‌کند و به واسطه این موارد، راو۴ در کلاس خود جزء برترین خودروها شناخته می‌شود.

۴-خدمات پس از فروش مناسب

یکی دیگر از برگ‌های برنده این خودرو و عامل مهم در خرید راو۴ از سوی مشتریان، خدمات پس از فروش مناسب آن است. شرکت ایرتویا نماینده رسمی محصولات تویوتا در ایران بوده و وظیفه عرضه و خدمات دهی به خودروهای این برند ژاپنی را دارا است.

این شرکت یکی از بهترین مراکز واردات و خدمات دهی به خودروها در ایران شناخته شده و راو۴ نیز به واسطه اینکه یکی از تولیدات تویوتا در بازار داخلی ایران محسوب می‌شود، دارای خدمات پس از فروش بسیار مناسبی در مقایسه با دیگر رقبا است.

۵-پیشرانه و گیربکس هماهنگ

سرانجام، به آخرین مورد در رابطه با انتخاب تویوتا راو۴ از سوی مشتریان می‌رسیم که این نکته پیشرانه و گیربکس عالی این مدل است. پیرامون همین موضوع، راو۴ از یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ تنفس طبیعی با حجمی برابر با ۲.۵ لیتر بهره می‌برد که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۷۶ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۲۳۳ نیوتن متر است که این قدرت تولیدی توسط یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک که هماهنگی عالی را با موتور دارد، به هر چهار چرخ این خودرو منتقل می‌شود.

در رابطه با عملکرد راو۴ نیز می‌توان این‌گونه گفت که این مدل برای رسیدن به سرعت صدکیلومتر در ساعت از صفر مطلق، نیازمند زمانی برابر با ۹.۲ الی ۹.۵ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن در حدود ۲۰۰ کیلومتر در ساعت اعلام شده است. همچنین، میزان مصرف سوخت راو۴ در نمودار سیکل ترکیبی (مجموع شهر و اتوبان) برابر با ۹.۰ الی ۹.۲ لیتر بنزین بوده و استاندارد آلایندگی آن یورو۵ است (لازم به یاداوریست که حجم باک این خودرو برابر با ۶۰ لیتر است)

نوشته ۵ دلیل برای آنکه تویوتا راو۴ را بخریم! اولین بار در چرخان پدیدار شد.